Kaç Beden Giydiğinizin Hiç Önemi Yok: Vücudunuzu Kabul Etmenin ve Sevmenin 15 Yolu

Kaç Beden Giydiğinizin Hiç Önemi Yok: Vücudunuzu Kabul Etmenin ve Sevmenin 15 Yolu

Kadına Dair Sağlık

Kategorisinde:

Kaç Beden Giydiğinizin Hiç Önemi Yok: Vücudunuzu Kabul Etmenin ve Sevmenin 15 Yolu

İşte kaç beden olursanız olun, vücudunuzun güzelliğini keşfetmenizi sağlayacak 15 tavsiye:

Kaynak: http://elitedaily.com/women/ways-to-love…

1. Vücudunuzu dinleyin.

Vücudunuzun size ne söylediğini önemseyin. O, ne zaman yemek yemeniz, ve uyumanız gerektiğini bilir; kendinizi zorlayacak enerjiye sahip olduğunuzda sizi teşvik eder ve işleri biraz ağırdan almanız gerektiğinde sizi uyarır. Sadece vücudunuzu dinlemek bile sağlıkla ilgili hedeflerinizi gerçekleştirmek için iyi bir başlangıçtır.

2. Vücudunuza iyi bakın.

Vücudunuz bir çöplük değil; bu yüzden onu sürekli olarak pizzayla beslemek, bir Bugatti Veyron’u düşük kalite benzinle doldurmak gibi bir şey.

3. Kendinize karşı pozitif olun.

Bir aile üyesine veya arkadaşınıza söylemeyeceğiniz bir şeyi kendinize de söylemeyin.

4. Dergilerin empoze ettiği “güzellik” anlayışını reddedin.

Dergilerdeki kıyafet ve aksesuarları beğenseniz de, photoshop uygulanmış görüntülere ve tektipleştirilmiş güzellik idealine kanmayın. Kendinizin de en az kapaktaki kadın kadar güzel olduğunu bilin; çünkü eşsizsiniz ve güzellik standartları yalnızca bir hayal ürünü.

5. Vücut peeling’i kullanın.

Kendinizi bir tanrıça gibi hissedeceksiniz.

6. Terlemeyi ihmal etmeyin.

Egzersiz endorfin salgılanmasına sebep olur ve endorfin de sizi mutlu eder. Spor, hem bedeniniz hem de ruhunuz için faydalıdır.

7. Ayna karşısında çıplak olarak dans edin.

Kıvrımlarınızı, teninizi, kas ve kemiklerinizi izleyin ve onlara değer verin.

8. Üzerinize tam olarak oturan giysiler alın.

Üzerinize tam olarak olan bir kot, öz güveninizi ne kadar da yükseltir!  Güzellik endüstrisi bunu dikte ediyor diye küçük beden giysilerin içine sığmaya çalışmayın. Güzelliğin bedenle hiçbir ilgisi yok.

9. Rahatlayın.

Kendinize dinlenme lüksünü tanıyın, çünkü vücudunuz bunu hak ediyor. Her hafta bir günü tembel olmaya, kitap okumaya, film izlemeye veya yatakta geçirmeye ayırın. Bunu suçluluk hissetmeden yapın.

10. Yeşil smoothie için.

Ispanak, lahana ve taze mangodan yapılmış bir smoothie, vücudunuzun için ilaç gibidir.

11. Küvette vakit geçirin.

Yorulan vücudunuzu Epsom banyo tuzuyla ödüllendirin. Epsom tuzları toksinleri temizlemesi, kas iyileşmesine yardım etmesi, stresi azaltması ve vücudunuzun besinleri sindirme yeteneğini artırması ile biliniyor. Bir küvet sıcak suya bir iki fincan Epsom tuzu dökün ve tadını çıkarın.

12. Vücudunuzla gurur duyun.

Vücudunuzu sevme yolunda hangi aşamada olursanız olun, onunla mutlaka gurur duyun. Dans ederek, koşarak, zıplayarak, güneşlenerek ve en önemlisi her zaman dik durarak, ona değer verdiğinizi gösterin.

13. Uykuyu ihmal etmeyin.

Zaman içinde oluşan uyku problemlerinin, ruhsal, fiziksel ve duygusal sağlığınız üzerinde olumsuz etkisi olabilir. Vücutlarımızın dinlenmek ve günün yorgunluğundan arınmak için uykuya ihtiyacı var; bu yüzden uyku bir öncelik olmalı. Eğer gece 7-8 saat uyumakta güçlük çekiyorsanız, gündüz birkaç kez şekerleme yapabilirsiniz.

14. Kendinizi şımartın.

Hayat, canınızın çok çektiği o pastayı yememek için fazla kısa. Arada sırada kendinizi ve vücudunuzu ödüllendirmeyi ihmal etmeyin.

15. Nasıl görünüyor olursanız olun, vücudunuzu sevin.

Vücudunuzla ilgili sevdiğiniz şeyleri bir kağıda yazın. Sık sık bu kağıdı okuyun ve yeni maddeler ekleyin. Belki tartının üzerinde gördüğünüz sayı sizi hayal kırıklığına uğratıyor ya da  medyanın etkisine tamamen kayıtsız kalamıyorsunuz; ancak kendi eşsiz güzellik markanızla barışmayı başarmak sizin elinizde!

Sağlık Bilgileri

www.tibbivideolar.com Farkı ile Sizlerle

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ