Vajinal kasılma nedenleri

Vajinal kasılmanın nedenleri, vajinal kasılmalar neden olur, vajinismus neden olur, vajinismus nedenleri nelerdir, vajinanın istemsiz kasılma nedenleri, kontrolsüz vajinal kasılmanın nedenleri pek çok kadının yaşamış olduğu vajinal kasılma, tıp dalında vajinismus olarak …

Vajinal kasılma nedenleri

Vajinal kasılmanın nedenleri, vajinal kasılmalar neden olur, vajinismus neden olur, vajinismus nedenleri nelerdir, vajinanın istemsiz kasılma nedenleri, kontrolsüz vajinal kasılmanın nedenleri pek çok kadının yaşamış olduğu vajinal kasılma, tıp dalında…

Vajinal kasılmanın nedenleri, vajinal kasılmalar neden olur, vajinismus neden olur, vajinismus nedenleri nelerdir, vajinanın istemsiz kasılma nedenleri, kontrolsüz vajinal kasılmanın nedenleri pek çok kadının yaşamış olduğu vajinal kasılma, tıp dalında vajinismus olarak tanımlanan bu hastalığın altında birçok sorun yatmaktadır. Türkiye’de ise her 10 kadından 1 veya 2’si vajinismus problemi yaşamakta ve bu sorundan dolayı psikolojik rahatsızlıklara da meyilli hale gelmektedir.

Vajinal kasılmanın nedenleri

İstemsiz vajinal kasılmaların ortaya çıkması kadınların eşleriyle olan cinsel hayatlarını olumsuz etkiliyor. Üstelik bazı kadınlarda vajinal kasılmaların olduğu anda karın, bel, sırt ve bacak kaslarında da kasılmalar husule geliyor. Kasılmalar sonucunda ise gün içinde birbirini takip eden kas ağrıları görülmektedir. Kas ağrısının yaygın olması vajinismusun şiddetini ifade eder.

Tamamen kadının kontrolü dışında gelişen vajinal kasılmaların nedenleri %90 psikolojik, %10 organik sebeplerdir. Çocuklukta cinsellik ile ilgili verilen mesajlar, ilk gece öyküleri, yaşanılan bir takım olaylar psikolojiyi etkileyerek, kız çocuklarının büyüyüp bir yetişkin oldukları zaman eşleriyle cinsel problemler yaşamalarına neden oluyor.

Namus kavramı, eksik ve abartılı bilgiler, aşırı dini ve ahlaki kurallar, cinsel travmalar yanı sıra bilinmeyen nedenlerde olabiliyor. Vajinal kasılmaların organik nedenleri ise genellikle hastalıklardır. Vulvar Vestibulit Sendrom, PID (Pelvik Inflamatuar Hastalık) Bartholin Absesi ve Bartholin Kisti, Vajinitler (Vajina enfeksiyonuna neden olan mantar enfeksiyonları, trikomonas ve bakteriyel vajinoz gibi hastalıklar) ve doğuştan gelen anatomik engeller organik sebeplerdir.

Vajinal kasılma nedenleri

Sizlere www.tibbivideolar.com farkıyla sunulmuştur.
Sayfamızdaki Tıbbi Bilgileri LÜTFEN PAYLAŞALIM… ➡ ➡ Sayfamız SADECE Kişisel ve Toplumsal Gelişimi Hedefler.
LÜTFEN BU VİDEOYU PAYLAŞIN…!
Facebook Sayfamız: www.facebook.com/tibbi.video
Web Adresimiz : www.tibbivideolar.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ